Loader Image

Akcja dla Amazonii

Gdy otwieramy portale informacyjne zalewa nas cała masa złych wieści. Skrajne ugrupowania dochodzą do władzy, topnieją lodowce, giną całe gatunki zwierząt, płoną lasy… Na takim gruncie wyrósł nowy ruch współczesnego czarownictwa – czarownictwo aktywistyczne. Bazuje ono na założeniu, że jako czarownice jesteśmy integralną częścią świata i nie możemy chować się w naszych wnętrzach, ignorując otaczającą nas rzeczywistość, lecz musimy włączyć się do walki o lepsze jutro i wykorzystać nasze Rzemiosło. Przykładem tego nurtu jest ruch We Are Aradia, odwołujący się do postaci Aradii, bogini czarownic zesłanej na ziemię przez Dianę, by nauczyła uciśnionych ludzi sztuki czarownictwa i pomogła walczyć z niesprawiedliwością i opresją. Dzisiaj my jesteśmy Aradią i powinniśmy walczyć z opresją i krzywdą zadaną naszej planecie, z której mocy czerpiemy. Przykładem takich działań jest najnowsza akcja brazylijskich czarownic którą opisujemy poniżej:

Wzywamy wszystkie czarownice z Brazylii i świata!

Wierzę, że wielu z was już wie, że mamy do czynienia z trudnymi czasami, ze skrajnie prawicową partią w rządzie. Ostatnio nasz prezydent podpisał ponad 500 dokumentów zezwalających na wylesianie brazylijskiej Amazonii, a nasz las amazoński pali się nieprzerwanie od ponad 16 dni. Wpływa nie tylko na nasz kraj, ale na CAŁĄ półkulę południową. My, z Reclaiming Brazil, stworzyliśmy proste i potężne zaklęcie z Wodami Świata oraz sigil/pieczęć stworzoną specjalnie dla naszego kawałka ziemi przez Laurę Tempest Zakroff i wzywamy was do rzucenia tego zaklęcia razem z nami. Niech nasz rząd wie, że jesteśmy Legionem, nie jesteśmy sami i jesteśmy bardzo dumni z bycia czarownicami.

-> Zaklęcie do ochrony Amazonii i naszych lasów <-

To jest Sigil Brazylii. Został stworzony z miłością przez Laurę Tempest Zakroff jako prezent dla naszej aktywistycznej brazylijskiej społeczności pogańskiej, aby magicznie pracować w naszym kraju. Wykorzystamy jego moc (opis poniżej) jako soczewkę powiększającą, koncentrując siłę działania na północy Brazylii, w Amazonii.

Czar działa w następujący sposób:

  1. Możesz wezwać duchy, z którymi chciałbyś pracować przy tej energii (bóstwa, fey, Przodkowie itd.), prosząc je o pomoc i siłę;
  2. Narysuj wodą, specjalnym olejem, tuszem itp. lub wydrukuj sigil z jego górną częścią (okręgiem z gwiazdką) nad Amazonią, który jak soczewka powiększająca zwiększa siłę jego działania w tym miejscu;
  3. Odmów modlitwę, aby zwiększyć moc sigila:

1) zwiększyć deszcz, aby ugasić pożar,

2) chronić faunę tego miejsca,

3) zwiększyć odporność lasu,

4) chronić ludzi, którzy tam mieszkają itp.

 

Ty wybierasz jak długo i w jaki sposób możesz zwiększyć siłę pieczęci.

Na koniec umieść miskę wody na brazylijskiej pieczęci i Amazonii i rzuć na nią zaklęcie Wody Świata. Wlej wodę do naczynia, wyobrażając sobie, że Wody Świata spadają na ogień Amazonii, gasząc go i odżywiając ziemię. Przynieś siłę wód do tego miejsca w kierunku Amazonii i powtórz zaklęcie:

PL „Niech Wody Świata płyną żywe i czyste”.

ENG „May the Waters of the World run pure and clean”

POR „Força da Água Toca e cura Limpa, muda Transforma!”

Na zakończenie podziękuj duchom, które ci pomogły i pozostaw mapę z pieczęcią i naczyniem z wodą, gdziekolwiek chcesz, tak długo, jak chcesz. Możesz powtórzyć na nim zaklęcie Wody Świata tyle razy, ile chcesz i możesz: w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca. Pamiętaj: im więcej siły i wysiłku w nie włożysz, tym silniejsze się staje.

Uwaga: jeśli nie masz mapy, możesz narysować w niej duży okrąg z nazwą BRAZYLIA, aby reprezentował nasz kraj, a w lewym górnym rogu słowo AMAZONIA, aby reprezentowało lokacje zaklęcia. Będziemy się skupiać i działać na słowie Amazonia. Przez długi czas myśleliśmy, że tylko my przywoływaliśmy magię i duchy do pracy czarowniczej. Ale dzisiaj, z naszą zatrutą Ziemią, to Ziemia wzywa nas do uzdrowienia i bycia częścią tej rewolucji. Czy czujesz wezwanie? Czy zostałeś wezwany do działania? Rzemiosło zawsze będzie działać tam, gdzie istnieje ucisk i opresja.

Anellie i Velkan

Tekst pochodzi ze strony Facebookowej Wicca Polska